Snježana Petrović

Snježana Petrović

Snježana Petrović je doktor bioloških nauka, naučni savetnik u Grupi za nutritivnu biohemiju i dijetologiju Centra izuzetne vrednosti za ishranu i metabolizam Instituta za medicinska istraživanja Univerziteta u Beogradu. Njena istraživanja usmerena su na ispitivanje uticaja specifičnih dijeta, nutritivnih suplemenata i intenzivne fizičke aktivnosti na antropometrijske karakteristike, biohemijske parametre, lipidni profil, oksidativni stres, histopatološki status i inflamaciju u uzorcima različitih humanih i animalnih tkiva. U posebnom fokusu njene istraživačke aktivnosti je razvoj animalnog modela gojaznosti i metaboličkog sindroma, kao i primena tog modela u studijama koje se bave istraživanjem efekata i mehanizama delovanja odabranih suplemenata/nutrijenata u prevenciji i terapiji metaboličkog sindroma.